Ofis Fotoğrafı Çekmek İçin Öneriler

Etkili ofis fotoğrafı çekmek ofisinizin imajını önemli ölçüde etkileyecektir. Çalışanların bir iş yerini seçerken dikkat ettikleri en önemli konulardan biri de ofisin tasarımıdır. Ofis tasarımını fotoğraflarda ne kadar doğru ve etkin olarak gösterirseniz, çalışanların da sizi tercih etmesi o kadar olası olacaktır. Aynı zamanda müşteriler de ofisin nasıl göründüğünden etkilenmektedirler. Müşterilerin karar aşamasında ofisin görüntüsünü dikkate aldığı da unutulmaması gereken gerçekler arasındadır.

Flaş Kullanmayın

Ofis fotoğrafı çekmek iç mekan fotoğrafçılığıyla ilgilidir. İç mekan çekimlerinde ise flaş kullanmak mekanın çok parlak çıkmasına neden olmaktadır. Flaşın yaratığı yapay ışık, ofiste bulunan mobilyalarından da olduğundan farklı görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle zorunlu olmadıkça flaş kullanmamak ilgi çekici fotoğraflar yakalamanızı kolaylaştıracaktır.

Tüm Ofisi Çekin

Ofisi tüm yönleriyle tanıtmak için tüm ofisin fotoğraflanması oldukça önemlidir. Bu şekilde müşterilerin ve çalışanların akıllarında soru işareti kalmayacaktır. Aynı zamanda dışarıdan ofisinizi görüntüleyenler, ofisin stili hakkında da genel bir fikir sahibi olacaklardır.

Çalışanları Doğal Ortamda Çekin

Ofis fotoğrafı çekmek yapaylıktan uzak olmalıdır. Son zamanlarda artan doğallık trendi ofis fotoğrafçılığında da ön plana çıkmaktadır. Ofis çalışanlarını doğal bir şekilde fotoğraflamak daha etkili sonuçlar verecektir. Bu şekilde ofisin genel tasarımı ve mobilyalar da gerçek işlevleri ile yansıtılabilecektir.
 
Kamera Ayarlarınızı Yapın

Kamera ayalarının yanlış yapılması, fotoğrafta arkada kalan nesnelerin bulanık olmasına neden olacaktır. Kameranın diyafram ve diğer ayarlarını istediğiniz etkiyi yakalayacak şekilde yapmanız gerekmektedir. Ofis fotoğrafı çekerken genellikle geniş açılar kullanılacaktır. Bunun nedeni ise mekanın kesintisiz olarak fotoğraflanmasını sağlamaktır. Aynı zamanda ofiste yer alan mobilyaların da net bir şekilde görünmesi için kameranın doğru bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir.
Çekimden Önce Detaylı Plan Yapın

Fotoğraf çekmenin en önemli koşulu, mekanı doğru bir şekilde görüntülemektir. Bu nedenle çekim öncesinde plan yapmak sonuçların istenilene daha yakın olmasını sağlayacaktır. Doğaçlama çekmek de tercih edilen bir yöntem olsa da iç mekanlarda plan yapmak daha doğrudur. Bunun nedeni ise ofisteki her şeyin yerinin belirli olmasıdır. Çekim sırasında eşyaları hareket ettirmek zor olacaktır. Ama kamerayı istediğiniz yere taşımak fotoğrafların etkisini tamamen değiştirecektir.
-

Görsel Kaynak: Pexels